شرایط و قوانین

شرایط و قوانین دگر

ماده ۱ - تعاریف و اصطلاحات
بطورکلی واژه­ های کلیدی که در سامانه مورد استفاده قرارگرفته­ اند، به شرح ذیل می­ باشد:
1) دگر: شامل “اپلیکیشن و سایت دگر متعلق به موسسه سلامت روان الکترونیک دیگر به شماره ثبت 1665 می­باشد که در دسترس مراجعین و متخصصان، جهت دریافت و ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین خواهد بود.
2) مراجعین: هر شخص حقیقی استفاده کننده از خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین ارائه شده از بستر ”اپلیکیشن و سایت دگر“می­باشد.
3) متخصص: کلیه روانشناسان و مشاورانی که با موسسه همکاری نموده و به مراجعین، خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین ارائه می­نمایند.
4) کاربر:مجموعه مراجعین و متخصصین می­باشد.
5) خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین: انواع خدمات اعم از مشاوره و روانشناسی، آموزش، تست ­های خودسنجی، تولید بازی ­ها و سرگرمی ­های روانشناختی و تولید محتواهای تخصصی حوزه سلامت روان که این خدمات به صورت تصویری، صوتی، متنی (چت) و بسته ­های خدمات­ در “اپلیکیشن و سایت دگر” معرفی شده و مراجعین می­ توانند نسبت به استفاده از آن­ها، درخواست ­شان را ارائه نمایند.
6) حساب کاربری: حسابی که برای هر کاربر پس از ثبت نام در “اپلیکیشن و سایت دگر” ایجاد می­گردد.
7) اعتبار: مبلغی که کاربران در حساب کاربری خود دارند.
8) موسسه: موسسه سلامت روان الکترونیک دیگر که مالک “اپلیکیشن و سایت دگر” و “برند دگر”می­باشد.
9) اطلاعات محرمانه:
1-9- اطلاعات ثبت ­نامی: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار دگر قرار داده می‌شود اعم از اطلاعات هویتی و شناسنامه­ای که به صورت مستقیم از سوی کاربران وارد و تایید می‌شود و اطلاعات تاریخچه­ ای مربوط به اخذ خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین اعم از مدت مشاوره، تاریخ انجام مشاوره، نام مشاوره می ­باشد.
2-9- اطلاعات شخصی: تمام موارد و اطلاعاتی که توسط مراجعین در طی اخذ خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین در اختیار متخصصین قرار می­گیرد.
 
ماده ۲ - حساب کاربری
1-2- برای استفاده از خدمات دگر لازم است که هر یک از مراجعین یک حساب کاربری در اپلیکیشن و سایت دگر بسازد.
۲-2- مراجعین با ثبت نام در دگر و همچنین با هر بار استفاده از خدمات دگر می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری دگر را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییر کند و بنابراین استفاده مستمر مراجعین از اپلیکیشن و سایت دگر به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
3-2- مراجعین برای استفاده از خدمات دگر باید شماره همراه خود را در اپلیکیشن و سایت دگر ثبت کنند. مراجعین متعهد می‌گردند که صرفاً با شماره همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن و سایت دگر اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب شماره همراه تماماً مسئول بوده و موسسه به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
4-2- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مراجعین در اپلیکیشن و سایت و یا سایر خدمات مربوط به دگر انجام می‌شود به عهدۀ مراجعین، بنا به مورد، است. بنابراین مسئولیت افراد غیر از کاربر نیز، که با استفاده از حساب کاربری وی از خدمات دگر استفاده می‌نمایند، کاملا متوجه خود مراجعین می‌باشد.
5-2- مسئولیت نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ مراجعین است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع موسسه برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به موسسه انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 
ماده ۳ - استفاده از دگر
1-3- نحوه استفاده از “سایت و اپلیکیشن دگر” به طور کامل در بخش راهنمای استفاده توضیح داده شده و همچنین مراجعین می­توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با تلفن­ معرفی شده از سوی موسسه تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان موسسه استفاده نمایند.
2-3- مراجعین متعهد می‌شوند در حین استفاده از خدمات دگر از استعمال دخانیات امتناع کنند.
۳-3- مراجعین متعهد به رعایت همۀ قوانین اسلامی، شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران از جمله رعایت حجاب مناسب در هنگام استفاده از دگر هستند.
4-3- با استفاده از خدمات دگر مراجعین می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از دگر برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. همچنین مراجعین حق ندارند که از “اپلیکیشن و سایت دگر” جهت اشاعه و تبلیغ و یا فروش هرگونه وسایل غیرمجاز، از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء که طبق قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، استفاده نمایند.
5-3- مراجعین می‌پذیرند که موسسه ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یاPush Notification  به عنوان راه ارتباطی اپلیکیشن و سایت دگر با وی استفاده کند. مراجعین می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
6-3- در “اپلیکیشن و سایت دگر” امکان در نظر گرفتن تخفیف در تعرفه نهایی برای مدت زمان­ های خاص و یا مناسبت ­ها و ... وجود دارد. موسسه ممکن است کدهایی به منظور هدیه به مراجعین ارائه کند که با وارد کردن این کدها در اپلیکیشن و سایت دگر، درصدی از هزینۀ دریافت خدمت کاسته می­شود یا درصدی از هزینۀ دریافت خدمت، در ابتدای مشاوره از مراجعین اخد نشود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن­ها، منوط به تشخیص و صلاحدید موسسه بوده و در صورت عدم تعلق کدهای مذکور، مراجعین حق طرح هیچ گونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.
7-3- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آن­ها برای استفاده از خدمات اپلیکیشن و سایت دگر به عهدۀ مراجعین است.
8-3- مراجعین متعهد می­شوند که تمامی خدمات ارائه شده از بستر “اپلیکیشن و سایت دگر” را اطلاعات محرمانه تلقی نموده و از اقداماتی از قبیل ضبط و فیلم­برداری و اسکرین­شات و ... از محتوای خدمات ارائه شده پرهیز کنند.
9-3- مراجعین می‌پذیرند که دگر مطب، کلینیک و مرکز ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی نیست بلکه تنها خدمات نرم‌افزاری است که زیرساخت انجام خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین را برای ارتباط بین مراجعین و متخصصان مشاور و روانشناس فراهم کرده است. در اپلیکیشن و سایت دگر، متخصص تمام خدمات خودش اعم از زمان ­های خالی مشاوره، کارگاه­ های انلاین روانشناسی و انواع محتواهای تولید شده را در پروفایل خودش اعلام می­کند. مراجعین با توجه به نوع خدمت اعلام شده توسط متخصص، مختارند استفاده از یک خدمت را درخواست دهند و هزینه مربوطه را پرداخت می­نمایند. در ادامه متخصص با توجه به خدمت درخواست شده مراجعین، موظف به ارائه خدمت است. لذا هرگونه خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین که در قالب این “سامانه ارتباطی” ارائه می­شود، یک رابطه حقوقی مستقل بین “مراجعین” و “متخصص” خواهد بود و “دگر” یا “موسسه” صرفاً اقدام به بازاریابی برای متخصصین و ایجاد زمینه ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین را فراهم می­ آورد.
10-3- مراجعین می‌پذیرند و اعلام می‌دارند که متن قوانین و مقررات دگر را مطالعه کرده و مورد قبول ایشان است.
11-3- مراجعین می­توانند نوبتی که رزرو کرده­ اند را تا 24 ساعت قبل از برگزاری جلسه لغو نمایند با این شرایط نوبت رزرو شده از لیست جلسات رزرو شده مراجعین خارج می­شود و هزینه­ پرداخت شده به حساب کاربری وی منتقل می­شود. اما در صورتیکه تا کمتر از 24 ساعت مانده به جلسه توسط مراجعین لغو شود و یا مراجعین در جلسه حضور نیابند، یک جلسه کامل برای مراجع محاسبه می­شود و هزینه به مراجع عودت داده نمی­ شود.
12-3- کلیه حقوق مالکیت فکری و معنوی و مادی ناشی از “سایت و اپلیکیشن دگر” شامل روندها، فرایندها، نوآوری ­ها، مدارک، نام دگر، لوگو، گرافیک، موشن­ گرافی، تصاویر، محتواهای آموزشی تولیدی موسسه نظیر کارگاه ­ها، مقالات و مطالب آموزشی مندرج در آن که توسط موسسه نشر داده می­شود، متعلق به موسسه “سلامت روان الکترونیک دیگر” بوده و هیچ شخصی بدون اخذ مجوز کتبی از موسسه حق استفاده از عنوان و یا اقداماتی از قبیل کپی، توزیع، انتشار مجدد، واگذاری، نمایش و ارسال محتویات از “اپلیکیشن و سایت دگر” را ندارد. تمامی کاربران صرفاً اجازه استفاده از “اپلیکیشن و سایت دگر” را تحت شرایط دستورالعمل حاضر دارا بوده و این استفاده هیچگونه مالکیت یا سایر حقوق معنوی و مادی بر “اپلیکیشن و سایت دگر” و “برند دگر” نام، علامت تجاری، لوگوها را برای کاربر ایجاد نمی ­نماید.

13-3- مراجعین مجاز به پرداخت هرگونه وجه اضافه بر مبلغ مشخص شده خدمات از سوی دگر یا موسسه، تحت هر عنوان از قبیل مشاوره بیشتر، کمک بلاعوض، قرض یا انعام و غیره به متخصصان نمی باشد و در صورت پرداخت وجه اضافی، مسئولیتی برای موسسه ایجاد نمی گردد.

 
ماده ۴- هزینه ها و پرداخت
1-4- پرداخت هزینه مبلغ فاکتور خدمت ارائه شده توسط متخصص، فقط از طریق گزینه پرداخت آنلاین و یا از طریق گزینه افزایش اعتبار موجود در حساب کاربری مندرج در “اپلیکیشن و سایت دگر” می­تواند صورت پذیرد.

2-4- هزینه ارائه خدمات رواشناسی و مشاوره آنلاین مطابق با تعرفه های اعلام شده ارگان های ذیربط نظیر سارمان نظام روانشناسی و مشاوره است.

 
ماده ۵مسئولیت دگر
1-5- موسسه با تمام امکانات خود تمامی تلاش خود را جهت رضایت مراجعین، در زمان ارائه و استفاده از خدمات دگر می‌کند.
2-5- موسسه تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه‌های مراجعین محترم می‌کند اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه‌ها یا همۀ شبکه‌های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و ) نخواهد داد.
3-5- کلیه اطلاعات ثبت­ نامی مراجعین بصورت اطلاعات محرمانه در موسسه محافظت شده و اشخاص ثالث هیچ­گونه دسترسی به آن­ها نداشته و استفاده از آن­ها ممنوع است. تنها زمانی ­که از سوی مراجع قضایی درخواستی برای این اطلاعات واصل گردد ترتیب اثر داده خواهد شد.
4-5- جهت اطلاع بیشتر مراجعین با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات دگر و استفاده از روند برنامه ها، همۀ اطلاعات مورد نیاز مراجعین توسط دگر در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آن­ها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات دگر آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس در زمان های مجاز به ارائه خدمت پاسخگوی هرگونه ابهام و سوال مراجعین هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفاً از طریق اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات مراجعین و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.

5-5- در صورتی که مراجعین و متخصص که در اپلیکیشن و سایت دگر ثبت نام کرده اند، خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام امور مشاوره توافق نمایند هیچگونه مسئولیتی متوجه موسسه نخواهد بود. 

 
ماده ۶- مسئولیت مراجعین
1-6- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال مراجعین که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در حین دریافت خدمات مشاوره آنلاین) و قوانین مدنی باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و موسسه هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و موسسه می‌تواند ضمن غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی موسسه به عمل آورد.
2-6- توجه داشته باشید در موارد اضطراری نظیر وجود یک بحران برای خودتان یا شخص دیگر، اورژانس اجتماعی با شماره ۱۲۳ و همچنین صدای مشاور با شماره 1480 می­تواند به شما کمک فوری ارائه دهند و استفاده از این سایت پیشنهاد نمی­ شود.
 
ماده 7موارد فنی
1-7- کلیه حقوق مادی و معنوی “اپلیکیشن و سایت دگر” بخصوص سورس کد (CODE SOURCE) متعلق به موسسه می­باشد و “متخصص” متعهد به حفظ و احترام به حقوق مذکور می­باشد. ضمناً اقداماتی شامل مهندسی معکوس (ENGINEERING REVERSE)، دیکامپایل (DECOMPILE) یا فعالیت‌های مشابه جهت استخراج “سورس کد” توسط “متخصص” ممنوع است و در صورت اقدام موسسه مجاز خواهد بود که پیگیری های حقوقی و قانونی را از مراجع ذی صلاح انجام دهد.
2-7- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های FRAMING یا MIRRORING یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از “اپلیکیشن و سایت دگر” را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین متخصص مجاز نیست در اپلیکیشن و سایت دگر یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کنند.
3-7- کاربران مجاز به اجرای برنامه یا اسکریپتی با هدف مطالعه یا هرگونه فعالیت داده ­کاوی روی خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین  نمی­باشند.
4-7- کاربران مجاز نیستند هیچگونه فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هیچ بخش از سایت دگر انجام دهند.
5-7- کلیه حقوق مادی و معنوی ناشی از متن این دستورالعمل و همچنین قالب حقوقی آن در اختیار موسسه می­باشد و متخصص و یا هر شخصی حق نداشته از آن کپی نموده و یا در موارد مشابه دیگری استفاده نماید.
 
ماده 8قطع خدمات
1-8- موسسه در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر می‌تواند برای موسسه یا فرایند خدمات روانشناسی و مشاوره آنلاین مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات دگر را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
2-8- در نظر داشته باشید متخصص مجاز است در حین ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره با در نظر گرفتن شرایطی که امکان ادامه ارائه خدمات را نداشته باشد، نسبت به قطع آن مشاوره (تصویری یا صوتی) اقدام نماید. این شرایط از قبیل توهین و یا تهدید متخصص و یا بیان الفاظ خارج از شئونات و اخلاق و مصادیق مشابه می باشد. ضمنا متخصص می ­بایست این امر را به موسسه اطلاع دهد.
 
ماده 9توافق از راه دور
1-9- مراجعین توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به موسسه، از طریق سامانه دگر به عمل آید و مراجعین ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کنند.
2-9- مراجعین به شکل آگاهانه با عضویت در خدمات دگر قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Cannot load module 'memcached' because required module 'igbinary' is not loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: